Купити вишиванку: поради від ukrglamour.com.ua

Нашим пращурам було притаманне відчуття краси та вміння зробити красивими речі повсякденного вжитку. Це стосується всіх предметів побуту: посуду, меблів, килимів, білизни, інших предметів інтер’єру. Особливо це помітно на ставленні українців до одягу. Навіть повсякденні сорочки, як чоловічі, так і жіночі, були прикрашенні вишивкою, а святковий одяг взагалі був витвором мистецтва.

Але наші пращури цінували вишиванки не тільки за їх естетичну красу. Вони знали, що сорочка з правильно підібраними візерунками є дуже сильним оберегом, що може захистити свого власники від злих сил та думок.

     Сьогодні, щоб стати власником українського символу необов’язково оволодівати мистецтвом вишивки, адже можливо купити вишиванку (див. http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/).

Критерії вибору вишиванки

     Купуючи сорочку, зверніть увагу на тканину, з якої вона пошита. Традиційні вишиванки шилися тільки з домотканого полотна, вибіленого (для заможних родин, або для святкового одягу) та невибіленого. Сьогодні таке полотно рідкість, та коштує досить дорого. Більш демократичну ціну мають натуральні матеріали: бавовна, льон, іноді – шовк. Сорочки з таких тканин дуже приємні для тіла, не викликають подразнень, добре вбирають вологу. Але за вишиванками з натуральних тканин треба доглядати. Вони не виносять машинного прання, вибагливі до умов сушіння та прання. До того ж вони також коштують недешево. Найдоступнішими за ціною є вироби зі штучних тканин, але вони далеко не кожному підходять за своїми алергенними властивостями. Вдалим компромісом є комбіновані матеріали – до бавовни чи льону додається до п’ятнадцяти відсотків поліестеру чи інших штучних ниток.

     При виборі сорочки особливо значення має тип вишивки. Звичайно, найкращий варіант – ручна робота, виконана справжньою майстринею. Більш демократичним варіантом є якісна машинна вишивка.

     Варто звернути увагу й на зміст візерунків. Наші пращури досить серйозно ставилися до прикрашання сорочки та кожен символ мав своє значення. Так жіночі теми – це ромби, горизонтальні узори, квіти. Темами «унісекс» можна назвати зображення гілля винограду чи маку, як символ скорботи та пам’яті. Чоловікам вишивали квадрати, листя дубу, хміль.

Може тому, в давнину чоловіки були більш мужніми – вони з раннього дитинства усвідомлювали своє призначення та не носили одягу з вишитими квітами (за виключенням «чоловічих» квіток – маку, хмелю).

Вибір вишиванок неабиякий, особливо на сайті інтернет магазину вишиванок http://ukrglamour.com.ua/.Похожие записи:
Любовь & Романтика